Szellemiség


Hogyan kerülhetsz közelebb önmagadhoz úgy, hogy közben az esszenciális tulajdonságaidat is fejleszted?

„Amit mások adnak nekünk tanítások, tanácsok, tapasztalatok, megosztások formájában, rendszerint túl gyengén hat ránk. Csak akkor nem vesznek el hamar, ha már elértük neki megfelelő megértést és képesek vagyunk sajátunkként használni. Ebben az esetben valószínűleg már tapasztaltuk és feldolgoztuk az előző életben: így nekünk van lappangó belátásunk és csak újra emlékeznünk kellett.

ÖNMEGVALÓSÍTÁS
Az önmegvalósítás a saját tapasztalásunkon keresztül történik. Minden fejlődik a tapasztalással és a tapasztalások feldolgozásával. Csak a tapasztalatok feldolgozásával juthatsz megértésre, belátásra. Csak elmélkedéssel, analizálással veheted észre az egyetemes tanulságot, ami minden személyes tapasztalásban rejtőzik.
Az önmegvalósítás az megértés és alkalmazás. Az evolúció mindegyik magasabb szintje olyan valami megértésének a lehetőségét hordozza, amit nem lehetett előbb megérteni. Nagy különbség van a felfogás és a megértés között.

Megértés: valaminek a végérvényes meghódítása és az állandó egyéniséghez, az énhez tartozik.
Felfogás: függ a műveltség jelenlegi inkarnáció alatti szintjétől és a személyiséghez, a testekhez, az agyhoz tartozik. Mindazt amit értünk, rendszerint képesek vagyunk alkalmazni, megvalósítani. Nem úgy, mint amit csupán felfogtunk.

Platón azt mondta: " aki ismeri a helyeset, az teszi a helyeset." Ha nem tesszük a helyeset a megismerése után, akkor ez azt mutatja, hogy nem értettük meg, csak talán felfogtuk.

Az önmegvalósítás feltételezi három tulajdonság hatékonyságát. Ezek a bizalom az életben, a bizalom az énben és a bizalom a törvényben. 

Különbséget kell tenned az élet értelme és az inkarnációd értelme között. Az ember jelen inkarnációja, egy darab egy roppant kirakójátékban, amit nem is tud áttekinteni. Nem emlékszik múltjára, és semmit nem tud jövőjéről. Így nem láthatja az evolúció "vörös fonalát", ami végigvonul létezésén. Nem fedezi fel annak az egyetlen életnek az értelmét, amit ismer. Így ez az inkarnáció kibírhatatlanul nehéznek, fájdalmasnak, érthetetlennek tűnhet számára.


A bizalom az életben  adja az embernek a hitet, hogy az élet mindennek a legjobbat szánja, még akkor is amikor sok minden éppen ellene szól ennek a hitnek. Ez egy nem intellektuális bizonyosság arról, hogy pozitív értelme van annak ami történik, hogy az élet egy iskola, a szükséges tapasztalatok összegyűjtése számára, hogy a játékot sosem lehet teljesen elveszíteni, hogy a kudarc sosem végleges, hogy mindig jön egy új nap és hogy a sikertelenségek is szükségesek ahhoz, hogy megértsük az életet és az embereket, levonjuk a további utazás számára szükséges tanulságokat.

A bennünk élő ÉN tudja, hogy halhatatlanok vagyunk, ő birtokolja az előző összes életünk tapasztalatát. Ez lehet az alapja, hogy bízunk az életben. Az a felismerés, hogy bennünk van az ÉN, aki rengeteg tapasztaláson van túl, hihetetlen tudása van.


A bizalom az énben alapja ugyanaz. Az Én ösztönösen tudja, hogy csak saját maga az akire támaszkodnia kell, de azt is tudja, hogy saját magában neki meg van mindennek a potencialitása! Az Én számtalanszor boldogult már reménytelennek tűnő helyzetekkel, és feladványokkal. A bizalom az ÉN-ben adja az embernek a képességet és bátorságot, hogy legyen Önmaga, egyszerű, álarc nélküli, spontán, merjen gondolkozni, érezni és cselekedni saját módján. Merje kimutatni tudatlanságát, merjen kételkedni, merje óvni a szabadságot és a jogot, merje követni a nemes ösztönzéseket, merjen tévedni. A bizalom az énben független sikertől vagy sikertelenségtől, azoktól az illúzióktól melyek összetörnek amikor kipróbáljuk. Független az emberi dicsérettől és szemrehányástól vagy az egyén saját hiányzó képességétől. Semmi köze nincs az önteltséghez, tolakodáshoz vagy elbizakodáshoz.

A bizalom a törvényben, az a bizalmunk a változtathatatlan természettörvényekben és élettörvényekben: Nincs olyan, hogy "életnek igazságtalansága" , hanem a tökéletes igazságosság kormányozza a világot. Nem aggódunk a saját fejlődésünkért vagy másokéért, hanem tudjuk, hogy minden jól végzett munka a jó szolgálatában eredményt kell hozzon, még akkor is ha az ilyen eredmény késhet. Bízzunk a törvényben és ne azt követlejük, hogy lássuk az eredményeket!

A bizalom a törvényben tartalmazza még a képességet kivárni a megfelelő lehetőséget, a megfelelő kapcsolatot, a megfelelő szintjét a fejlődésnek.

További esszenciális tulajdonságok, melyek beépítése életünkbe feltétlenül szükséges:

* egyenesség
* személytelenség
* áldozatkészség
* megbízhatóság
* szűkszavúság
* életöröm
* célirányosság
* bölcsesség
* egység

A workshopokon ezekkel a tulajdonságokkal dolgozunk, ezeket építjük be a személyiségstruktúrába. „

Forrás: spiritselfness.blogspot.hu

Nincsenek megjegyzések: